BNDR-01A Bandersnatch M.J.

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 75 tons
Struktura wewnętrzna: Bander Custom 1
Silnik: Vlar 300 XL
Prędkość marszowa: 43 kph (4)
Prędkość maksymalna: 65 kph (6)
Silniki skowe: Brak
Zasięg skoku: Brak
Pancerz: Valiant Chainmail
Uzbrojenie:
2 Armstrong Class-B ClusterGuns (LB-10X)
6 Srednich laserów Magna Mk II (Średni Laser)
2 Wyrzutnie Holly LRM-5 (RDZ-5)
Producent: Bander BattleMechs, Kressly WarWorks
Główne fabryki: Terra Firma (Bander BattleMechs), Epsilon Eridani (Kressly WarWorks)
Systemy łączności: Winston Mega Boozee Mark IX
Systemy celownicze: Winston Sidewinder

Bio:

Główny technik z Twelfth Star Guard Felifious Bander, wykorzystał swoją renomę do rekrutacji byłych techników oddziałów najemnych, osieroconych (jak Bander) przez zniszczenie swoich jednostek przez Klany. Jego celem stało się zaoferowanie najemnikom potrzebnej broni, w cenie na którą mogli sobie pozwolić. Bander BattleMechs rozpoczęła działalność od ulepszania starych BattleMechów odzyskaną technologią, która stała się dostępna po inwazji Klanów. Zaprojektowany przez samego Felifiousa Bandera Bandersnatch to pierwszy stworzony od podstaw model oferowany przez tę firmę.

Z zestawem broni opartym na najczęściej wymaganych przez swoich klientów zestawach ulepszeń Mechów, Bander oparł swój projekt na popularnym Marauderze, dając Bandersnatchowi podobny profil i styl oraz zapewniając szeroki dostęp do odpowiednich części. Dwa działa Armstrong Class-B ClusterGun i trzy wyrzutnie RDZ-5 Holly zapewniaja siłę ognia na dalekim zasięgu. Sześć średnich laserów Magna Mk II, dwa na każdym ramieniu, a ostatnie dwa skierowane do tyłu, zapewniają wsparcie broni balistycznych i rakiet na bliskim zasięgu. Z tak dużą ilością amunicji, zasobniki amunicyjne na tułowiu zostały wyposażone w technologię CASE.

Podczas wstępnych testów, oba tylne lasery stopiły swoje osłony termiczne. Nie mogąc określić przyczyny awarii, Bander zmienił lokalizację laserów o pół metra w górę, ale firma zaleca, aby technicy w terenie uważnie śledzili stan osłon termicznych.

M.J zmodyfikował nieco swoją maszynę demontując jedną z wyrzutni LRM-5 i przestawiając strzelające do tyłu lasery na przód. Dodał także dwie dodatkowe chłodnice oraz tonę pancerza.

BNDR-01A Bandersnatch M.J.

Scrap Raiders brathac machcio