BSW-S2 Bushwacker

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 55 tons
Struktura wewnętrzna: Earthwerks BSW
Silnik: Hermes 275 XL
Prędkość marszowa: 54 kmh (5)
Prędkość maksymalna: 86 kmh (8)
Silniki skokowe: nd
Zasięg skoku: nd
Pancerz: Kallon Unity Weave Ferro-Fibrous z CASE
Uzbrojenie:
2 Wyrzutnie TharHes 4-pack (RBZ-4)
1 Ciężki laser ER BlazeFire Sweetshot (Ciężki laser ER)
1 Działo automatyczne Mydron Excel (LB-10X)
1 System przeciwrakietowy SureFire 444
Producent: TharHes Industries
Główna fabryka: Tharkad
Systemy łączności: TharHes Euterpe HM-14
Systemy celownicze: TharHes Ares-8a

Bio:

Mimo że Bushwacker nie korzysta z żadnej technologii klanowej, jego ostateczny projekt jest wynikiem stosowanych przez Klany zasad konstrukcji BattleMechów. Pierwotnie opracowany przed inwazją Klanów, innowacyjna konstrukcja Mecha wyłamywała się z powszechnych zasad konstrukcji w kilku kluczowych obszarach, przede wszystkim w jego niskiej sylwetce, pozwalającej na unikanie wrogich systemów namierzania, zapewniając jednocześnie wytrzymałość i przestrzeń dla imponującego ładunku broni. Niestety to zerwanie z tradycyjnym sposobem budowy doprowadziło do powstania złożonej i zatłoczonej struktury wewnętrznej. Bliskość reaktora fuzyjnego do zestawów czujników i łączności generowała wewnętrzne zakłócenia, które powodowały częste awarie systemu namierzania i sensorów. Choć weryfikujący byli pod wrażeniem projektu podstawowego i jego możliwości, te przewlekłe i pozornie nierozwiązywalne trudności z elektroniką gwarantowowały że
Bushwacker nigdy nie wejdzie do pełnej produkcji.

Ta ponura prognoza została odwrócona po udanym ataku na bazy Klanu Jade Falcon na Twycross. Wśród innych odkryć znaleziono bogaty zbiór technicznych schematów dla szeregu klanowych BattleMechów. Szczególne znaczenie dla zespołu projektowego Bushwackera był Mech Vulture. Choć bardziej pionowej konstrukcji niż Bushwacker, wnętrze Vulture’a dzieliło te same problemy konstrukcyjne. Aby to zrekompensować, klanowi inżynierowie podjęli kilka niezwykłych decyzji w strukturze wewnętrznej, które minimalizują zakłócenia wrażliwych systemów powodowane przez silnik fuzyjny. Adaptując rozwiązania klanowych do unikalnych potrzeb Bushwackera, projektanci mogli zrekonfigurować wewnętrzną strukturę Mecha w celu wyeliminowania zakłóceń elektronicznych.

BSW-S2 to wariant, który czyli Bushwackera skuteczniejszym na krótkich i średnich zasięgach. Mech przeniosi Ciężki Laser ER pozwalający zaatakować wroga na duże odległości, podczas zbliżania się do celu. Ponadto Mech posiada Działo automatyczne LB-10X, które może wystrzelić standardową i odłamkową amunicję przy starciach od długiego do średniego zasięgu. Na bliskie dystanse Mech ma dwie wyrzutnie SRM-4, dzięki czemu Mech potrafi kąsać na każdym zasięgu. Dla zwiększenia obrony, S2 korzysta z systemu antyrakietowego.

BSW-S2 Bushwacker

Scrap Raiders brathac machcio