CPLT-K2K Catapult

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 65 tons
Struktura wewnętrzna: Hollis Mark II
Silnik: Magna 260 XL
Prędkość marszowa: 54 kmh (5)
Prędkość maksymalna: 82 kmh (8)
Silniki skokowe: brak
Zasięg skoku:
Pancerz: Durallex Heavy
Uzbrojenie:
2 ER PPC Tiegart Maximum
2 Średnie lasery ER Magna Mk. VI
Producent: Hollis Incorporated, Yori Mech Works
Główna fabryka: Corey, Al-Na’ir
System łączności: O/P Com-211
System celowniczy: O/P 1078

Bio:

Hollis Incorporated zawsze robiło rzeczy z rozmachem. Kiedy chcieli zbadać rynek przemsłu BattleMechowego, uczynili to w wielkim stylu z zupełnie nowym projektem i fabryką korzystającą z najbardziej zaawansowanych wówczas technologii. Wysłali rekordową liczbę Catapultów zgodnie trzyletnim kontraktem z Hegemonią Terrańską. Kiedy jednak przyszedł czas na odnowienie umowy w 2563, Hegemonia stwierdziła, że mimo że Catapult sprawował się dobrze, nie było to dokładnie to czego szukali. Hollis musiał szybko znaleźć nowe zastosowania dla fabryki, która ostatecznie stworzyła sławnego Battlemastera siedemdziesiąt lat później. Z powodu sukcesu Battlemastera, Catapult został całkowicie zignorowany i jego liczba zaczęła maleć. Tendencję tą odwrócono kiedy Yori Mech Works została zakontraktowana przez DCMS budować części zamienne Mecha, który zasłużył się w Zjednoczeniu. Produkcję (początkowo koncentrowała się na modelu CPLT-K2) wznowiono na Al Na’ir w 3033 roku.

Catapult jest głównie platformą wsparcia ogniowego zbudowaną wokół pary wyrzutni LRM Holly. Ich trzydzieści luf może zacząć ostrzał przeciwnika na zasięgu ponad 600 metrów, zanim większość z nich może odpowiedzieć. Kiedy przeciwnicy podejdą bliżej cztery lasery mogą wykorzystać uszkodzenia zadane przez pociski rakietowa. Aby pomóc w dostarczeniu tej siły ognia, Catapult ma dziesięć ton pancerza i piętnaście chłodnic. Największą słabością przenoszonego uzbrojenia jest liczba salw rakietowych, których jest tylko osiem na wyrzutnię co jest na krawędzi zaakceptowania. Brak uzbrojenia przeciwpiechotego i rąk wzmacnia potrzebę trzymania Catapulty za główną linią starcia, jeśli jest to możliwe. Mimo że prędkość jest odpowiednia, cztery silniki skokowe Anderson pozwalają Catapultowi na szybsze pokonywanie trudnego terenu.

W DCMS stworzono wersję K2 Catapulty, która zmienia Mecha wsparcia ogniowego w snajpera. Miast wyrzutni LRM Mecha wyposażono w dwa PPC. W 3058 pojawiła się limitowana odmiana K2K wyposażona w dwa ER PPC wsparte dwoma średnimi laserami ER oraz wzmocnionym pancerzem i zwiększoną ilością chłodnic. Niestety zmiany zostały wykonane kosztem silników skokowych.

CPLT-K2K Catapult

Scrap Raiders brathac psborsuk