FLC-8R Falconer

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 75 tons
Struktura wewnętrzna: McLarren-75B
Silnik: GM 375 XL
Prędkość marszowa: 54 kmh (5)
Prędkość maksymalna: 86 kmh (8)
Silniki skokowe: Devil A7
Zasięg skoku: 150 metrów (5)
Pancerz: Valiant Chainmail
Uzbrojenie:
1 Działo molekularne ER Defiance 1001 (ER PPC)
4 Średnie lasery Defiance B3M (Średni laser)
1 Działo Gaussa Poland Main Model A (Działo Gaussa)
Producent: TharHes Industries, General Motors
Główne fabryki: Tharkad, New Valencia
Systemy łączności: TharHes Calliope ZE-2
Systemy celownicze: TharHes Ares-7i

Bio:

Hanse Davion, krótko przed swą tragiczną śmiercią w 3052 roku, chciał pobić Klan Jade Falcon w ich własnej grze i wezwał do stworzenia projektu, który mógłby “oswoić Sokoły.” Nikt nie wie, czy nazwa Falconer – Sokolnik była żartem, ale się przyjęła.

Specyfikacje Falconera wnosiły o stworzenie Mecha zdolnego do równorzędnej walki z klanowymi OmniMechami. Chociaż w tym czasie nie byli w stanie produkować OmniMechów, inżynierowie TharHes Industries skopiowali cechy z kilku konstrukcji klanowych, łącząc je najlepszymi z dostępnych odnalezionych technologii. Pancerz Valiant Chainmail Falconera i zmodyfikowana struktura endostalowa składają się na solidną obronę maszyny, podczas gdy silnik XL, w połączeniu z możliwością skoku sprawia że jest to jeden z najbardziej mobilnych ciężkich BattleMechów w Sferze Wewnętrznej.

Działo Gaussa Poland i ER PPC Defiance zapewniają dokładny i śmiertelny ostrzał na dalekim zasięgu. Na walce na bliskie dystanse, Falconer korzysta z czterech sprawdzonych średnich laserów Defiance. Jedyną prawdziwą słabością jest jego zdolność rozpraszania ciepła. Jego dziesięć podwójnych chłodnic nie jest wystarczająca, aby umożliwić ciągły ogień. W latach od jego debiutu, wielu próbowało poprawić projekt Falconera lub uzupełnienić jego kilka wad. Przy każdej próbie do tej pory nie udało się dorównać oryginałowi, co świadczy o możliwościach Falconera.

FLC-8R Falconer

Scrap Raiders brathac psborsuk