PHX-3D Phoenix Hawk

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 45 ton
Struktura wewnętrzna: Earthwerks PXH
Silnik: GM 270
Prędkość marszowa: 64 kmh (6)
Prędkość maksymalna: 97 kmh (9)
Silniki skokowe: Rawlings 45
Zasięg skoku: 180 metrów (6)
Pancerz: Durallex Light
Uzbrojenie:
2 Ciężkie lasery ER NAIS Mk. III (ciężki laser ER)
2 Średnie lasery pulsacyjne Magna 600P (średni laser pulsacyjny)
1 System przeciwrakietowy SureFire 444 (AMS)
Producent: Earthwerks Incorporated, Coventry Metal Works, Achernar BattleMechs, Gorton, Kingsley, Thorpe Enterpises
Główne fabryki: Keystone (Earthwerks), Coventry (CMW), New Avalon (Achernar), New Oslo (GKT)
Systemy łączności: Neil 6000
Systemy celownicze: Octagon Tartrac System C

Bio:

Phoenix Hawk jest reliktem z czasów Gwiezdnej Ligi, wytwarzanym w tym okresie w wielkiej liczbie. Jest podstawą lanc zwiadowczych niemal od momentu zbudowania prototypu, podstawowy model PXH służył w wojskach każdego Domu od upadku Gwiezdnej Ligi i jest nadal produkowany (lub ponownie wprowadzany) w niemal każdym Państwie Sukcesyjnym. Jest prawie uznawany za wzór wobec którego oceniane są pozostałe BattleMechy, zaś w kręgach Mechów rozpoznawczych, jest takim wzorem.

Zbudowany na wzmocnionej strukturze Waspa, Phoenix Hawk został zaprojektowany do działania we współpracy z jego lżejszymi kuzynami, takich jak Wasp i Stinger. Korzysta z tej samej podstawowej filozofii projektowania, z podobną bronią i profilem ruchu, a uzbrojenie bardziej nadaje się do krótkich działań niż długich bijatyk. Potężne silniki skokowe Rawlings montowane za barkami PXH dają mu imponujący 180-metrowy zasięg skoku, prawie niespotykany w Mechach jego masy. Jeśli Phoenix Hawk ma słabości, to są one wspólne dla prawie wszystkich Mechów tej klasy: mało pancerza i chłodnic. Wiele PXHów zostało utraconych przez niedoświadczonych MechaWojowników którzy zbyt polegali na pancerzu lub którzy pozwalali sobie na zbyt wielki wzrost ciepła. Doświadczony pilot, który zna tego Mecha, jednak jest często śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem.

Wariant 3D tego Mecha wykorzystuje odzyskane technologie Gwiezdnej Ligi. Po pierwsze, struktura wewnętrzna Mecha została przeprojektowana, aby zastosować w niej techniki konstrukcji endostalowej. Silnik został następnie zastąpiony silnikiem XL a standardowe chłodnice zostały zastąpione podwójnymi. Mech otrzymał dodatkowe pół tony pancerza. Zestaw broni został również kompletnie wymieniony. Mech teraz ma dwa ciężkie lasery ER jako podstawową broń i dwa średnie lasery pulsacyjne na bliską odległość. Wreszcie dla obrony przeciw rakietom dodany został system antyrakietowy.

PHX-3D Phoenix Hawk

Scrap Raiders brathac MichalTurek