TBT-7M Trebuchet

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 50 ton
Struktura wewnętrzna: Corean-II Deluxe Endo Steel
Silnik: Magna 250 XL
Prędkość marszowa: 54 kmh (5)
Prędkość maksymalna: 86 kmh (8)
Silniki skokowe: Rawlings 50
Zasięg skoku: 150 metrów (5)
Pancerz: Starshield z CASE
Uzbrojenie:
2 Wyrzutnie LRM-15 Zeus (RDZ-15)
3 Średnie lasery Magna Mark II (średni laser)
1 Wyrzutnia znaczników Narc Octagon Missile-Magnet (Narc)
Producent: Corean Enterprises, Kali Yama Weapons Industries, Irian BattleMechs Unlimited
Główna fabryka: Stewart (Corean), Kalidasa (Kali Yama), Irian (Irian)
Systemy łączności: Corean TransBand-J9
Systemy celownicze: Corean B-TechO

Bio:

Trebuchet był jednym z nielicznych projektów BattleMechów produkowanych w ciągu ostatnich lat Gwiezdnej Ligi, okresu między wyzwoleniem Terry przez Kiereńskiego a exodusem SLDF będącym zwiastunem Wojen Sukcesyjnych. W rezultacie, że podstawowy model TBT-3C zaginął dość szybko wśród piasków czasu, zastąpiony tańszą i łatwiejszyą do wyprodukowany serią 5N. Słynący z dobrej mobilności i siły uderzenia, szanowany zarówno jako jednostka wsparcia ogniowego lub jako rajder, Trebuchet szybko znalazł się wśród wszystkich stron Wojen Sukcesyjnych.

Zaprojektowany, aby służyć jako część wyważonej lancy, Trebuchet (w większości wariantów) opiera się na skutecznym połączeniu dobrej mobilności i zestawie broni, który w równej części składa się z rakiet dalekiego zasięu i laserów na bliższy dystans. Aby zmaksymalizować możliwości Mecha Corean Enterprises początkowo wyposażył TBT-3C w silnik 300 XL, endo-stalową konstrukcję, podwójne chłodnice i CASE. Uzbrojony w dwie wyrzutnie LRM-15 z systemami Artemis i cztery średnie lasery, 3C był groźnym przeciwnikiem. Szybki regres technologiczny spowodowany Wojnami Sukcesyjnymi, jednak zmusiły międzygwiezdny konglomerat do znacznego uproszczenia Mecha przed końcem Pierwszej Wojny Sukcesyjnej, w wyniku czego powstała powszechna seria TBT-5 (szczególnie 5N). Technologiczny renesans w latach 3030 pozwolił wreszcie usprawnić Trebucheta. Przynajmniej trzech producentów zrobiło to w latach poprzedzających inwazję Klanów.

Ulepszony za pomocą z technologii Gwiezdnej Ligi wariant 7M zbudowany jest na struktrurze endostalowej i wykorzystuje silnik XL Magna 250, nadający mu taką samą prędkość, ale pozwalający na zamontowanie w konstrukcji dziesięciu podwójnych chłodnic i pięciu silników skokowych Rawlings 50 umożliwiających skoki na odległość stu pięćdziesięciu metrów. Umożliwia też zabezpieczenie amunicji do Zeusów LRM-15 przez CASE i instalację wyrzutni znaczników NARC z dwiema tonami amunicji, pozwalając nie tylko na poprawę dokładności, ale i na dzielenie danymi celowniczymi z innymi podobnie wyposażonymi Mechami.

TBT-7M Trebuchet

Scrap Raiders brathac machcio