TR1 Wraith

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 55 ton
Struktura wewnętrzna: Curtiss Wraith
Silnik: LTV 385 XL
Prędkość marszowa: 76 kmh (7)
Prędkość maksymalna: 119 kmh (11)
Silniki skokowe: CurtissJet 55
Zasięg skoku: 210 metrów (7)
Pancerz: Kallon FWL Special Ferro-Fibrous
Uzbrojenie:
1 Ciężki laser pulsacyjny Tronel XIII
2 Średnie lasery pulsacyjne Tronel XII
Producent: Curtiss Militech
Główna fabryka: Paradise
Systemy łączności: CurtissComm Mk I
Systemy celownicze: Dynatec 2780

Bio:

Od dawna znany jako jeden z głównych producentów systemów oczyszczania wody w Lidze Wolnych Światów Curtiss Hydrosystems stanął w obliczu niepewnej przyszłości z powodu rosnących kosztów. Dążąc do ekspansji na bardziej rentownych rynkach, Curtiss utworzył nowy dział. Poświęcając się wykorzystaniu odzyskanych technologii do produkcji najwyższej jakości sprzętu wojskowego Curtiss Militech szybko stworzył specyfikacji swojej debiutanckiej konstrukcji BattleMecha. Analitycy, którzy szydzili z idei wprowadzenia Curtissa na rynek sprzętu wojskowego byli zaskoczeni, kiedy nowy dział zaprezentował TR1 Wraith – produkt daleko idący od “chłodnicy na nogach” którą przewidywali niektórzy eksperci.

Szybkość i zwrotność to podstawy konstrukcji Wraitha. Broń i pancerz była kwestią drugorzędną przy wmontowaniu ogromnego silnika XL LTV 385 w średniej wagi strukturę. Z endostalową konstrukcją wewnętrzną i ponad ośmioma tonami zaawansowanego ferrytowego pancerza, wnętrze Mecha
jest bardzo ciasne. Projektanci Curtiss wcisnęli w Mecha zaawansowane lasery pulsacyjne Tronel dostarczając maszynie precyzyjną krótkodystansową siłę ognia. Poświęcając zasięg dla celności, lasery pulsacyjne wymagają od Wraitha użycia swojej prędkości do zbliżenia się do wroga, zadania ciosu, a następnie oddalenia się. Z zaledwie dziesięcioma chłodnicami, tylko taka taktyka może pozwolić Mechowi odprowadzić ciepło wytwarzane przy jednoczesnym stosowaniu laserów i kompaktowych silników skokowych CurtissJet.

Początkowo krytycy Wraitha twierdzili, że wyjątkowa konstrukcja Mecha w uczyni naprawy polowe prawie niemożliwymi. Curtiss skontrował te argumenty liberalnym podejściem do gwarancji i zapasem części zamiennych dołączanym do każdego dostarczonego Mecha.

TR1 Wraith

Scrap Raiders brathac MichalTurek