VTR-9D Victor

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 80 ton
Struktura wewnętrzna: HildCo Type V
Silnik: Pitban 340
Prędkość marszowa: 43 kmh (4)
Prędkość maksymalna: 64 kmh (6)
Silniki skokowe: HildCo Model 12
Zasięg skoku: 120 metrów (4)
Pancerz: Durallex Heavy
Uzbrojenie:
1 Działo Gaussa Poland Main A (działo Gaussa)
2 Średnie lasery pulsacyjne Valiant Ruby Dart (średni laser pulsacyjny)
1 Wyrzutnia SRM-4 Holly (SRM-4)
Producent: HildCo Interplanetary, Independence Weaponry
Główne fabryki: St. Ives (HildCo), Quentin (Independence)
Systemy łączności: Opus III Highbeam
Systemy celownicze: MaLandry 34

Bio:

VTR-9B Victor został skonstruowany w ramach kontraktu z Terrańską Hegemonią w 2510. Pomyślany jako Mech wsparcia z możliwościami skoku, Victor kontynuował służbę w SLDF w krwawej Wojnie Zjednoczenia, zaś projekt został później udostępniony do państwom członkowskim Ligi.

W przeciwieństwie do wielu Mechów szturmowych, Victor posiada możliwość skoku. Niedoświadczeni MechaWojownicy zwykle nie spodziewają się iż taki duży Mech może skakać, a to może oznaczać ich zagładę, gdy napotkają Victora. Działo automatyczne Pontiac 100 zapewnia Victorowi potężną siłę ognia, i chociaż w niektórych modelach pojawiły się problemy z podajnikami amunicji, to nie wydają się one być powszechne. W lewym ramieniu Victora ramię zamontowano podstawową broń bliskiego zasięgu, bliźniacze średnie lasery Sorenstein V. Lasery te są uzupełniane przez wyrzutnię rakiet Holly dla wsparcia ogniowego na bliskim zasięgu. Victor był pierwotnie wyposażona w system celowniczny Standus 20, ale szybko został zastąpiony ze względu na tendencję do wskazywania nieistniejących celów.

VTR-9D/K to ulepszenie konstrukcji przy użyciu technologii Gwiezdnej Ligi. Model zastępuje działo automatyczne, działem Gaussa, który może dokonać poważnych szkód na znacznie większą odległość. Mech otrzymał również dwa średnie lasery pulsacyjne i wyrzutnię SRM-4 do walki na bliski dystans. W celu umożliwienia tych zmiany, wariant wykorzystuje strukturę z endostali. Z uwagi na oszczędności w masie na Mechu zamontowano również dodatkową tonę pancerza.

VTR-9D Victor

Scrap Raiders brathac psborsuk