WHM-7M Warhammer

Category:
transport/conveyance
Description:

Masa: 70 tons
Struktura wewnętrzna: StarCorps 100
Silnik: VOX 280
Prędkość marszowa: 43 kmh (4)
Prędkość maksymalna: 64 kmh (6)
Silniki skokowe: Brak
Zasięg skoku: Brak
Pancerz: Leviathon Plus
Uzbrojenie:
2 ER PPC Aberdovey Mark XXX (ER PPC)
2 Średnie lasery Martell (średni laser)
1 Wyrzutnia rakiet bliskiego zasięgu Holly 6 Pack (RBZ-6)
1 Karabin maszynowy SperryBrowning (k-m)
1 System przeciwrakietowy SureFire 444
Producent: StarCorps Industries, Olivetti Weaponry, Vandenberg Mechanized Industries, Taurus Territorial Industries
Główne fabryki: Emris IV (StarCorps), Sudeten (Olivetti), Pinard (VMI), Taurus (TTI)
Systemy łączności: O/P 3000 COMSET
Systemy celownicze: O/P 1500 ARB

Bio:

Podczas zgłaszania zapotrzebowania na konstrukcję, oficer zamówień wniósł o stworzenie “mobilnego Mecha z wystarczającą siłą ognia, aby zniszczyć lub poważnie uszkodzić Mecha tej samej kategorii wagowej lub niższej”. StarCorps Industries odpowiedział trafnie nazwanym Warhammerem, i Mech ten rozbija przeciwników od ponad pięciuset lat. Mech służył sprawnie w Gwiezdnej Lidze, tworząc trzon kilku ciężkich i bojowych regimentów i był popularnym Mech wśród Gunslingerów Gwiezdnej Ligi.

Warhammer niemalże definiuje całą ciężką klasę wagową BattleMechów. Potężny pancerz chroni ramę wspierającą parę śmiercionośnych PPC pozwalając Warhammerowi zagrozić nawet najcięższemu pancerzowi. Sześciorurowa wyrzutnia Holly krótkiego zasięgu system rakiet wspiera te działa a sama jest poparta parami średnich i lekkich laserów i karabinami maszynowymi SperryBrowning. Z maksymalną prędkością 64 kmh Warhammer potrafi utrzymać tempo w niemal każdej walce, a osiemnaście chłodnic pozwala mu swobodnie przemieszczać się i strzelać bez nieuzasadnionej obawy o przegrzanie. Wiekowa, ale wciąż konkurencyjna elektronika sprawia, że Warhammer jest prostą, ale skuteczną maszyną, równie dobrze służącą w linii jak i w funkcjach dowódczych.

Wariant 7M Warhammera usuwa dwa lekkie lasery i jeden z karabinów maszynowych i zastępuje je z systemem obrony przeciwrakietowej. Dodatkowo, w 7M zamontowano podwójne chłodnice i zastąpiono klasyczne PPC wersjami ER PPC.

WHM-7M Warhammer

Scrap Raiders brathac psborsuk