Acamar

Typ gwiazdy: G2II
Pozycja w systemie: 8 z 10
Czas do Punktu skokowego: 9 dni
Stacje ładujące: brak
Klasa HPG: brak
Procent, Poziom życia naturalnego: xx%, Ssaki
Stolica planety: Kalskag
Liczba satelit: 1 (Aiken)
Grawitacja: 1.0
Ciśnienie atmosferyczne: Standard (Nadająca się do oddychania)
Temperatura równikowa: 10° C (Zimny)
Powierzchnia obszarów wodnych: 63 procent
Populacja: 30,000,000

Acamar został odkryty na początku 23 wieku przez zespół badaczy z Tikonov. Świat został opisany jako świat wiecznej zimy. Acamar nie był brany pod uwagę jako cel kolonizacji dopóki nie odkryto na nim olbrzymich złóż rud tytanu. Następnie odnaleziono tam złoża metali szlachetnych złota i srebra. Te olbrzymie złoża rud zmienimły Acamar w klejnot pożądany przez Domy Liao, Davion i Marik.

Klimat Acamara nie odstraszył kolonistów. Choć planeta ma trzy kontynenty i bardzo dużą grupę wysp, tylko kontynent Katenga był odpowiedni do kolonizacji. Mimo, że jest położony w rejonie równika planety, nawet ten kontynent nie jest wolny od burz zimowych. Katenga posiada dwie duże doliny, gdzie znajduje się większość populacji planety. Trans-Mahn jest południową doliną, gdzie płynie rzeka Mahn i gdzie powstało miast Huss. Las Osz obejmuje północne podejście do doliny, gdzie Wzgórza Otal oddzielaja Trans-Mahn od dolny Tomahn Moraine. Tomahn jest większą z dwóch dolin. Stolica Kalskag położona jest w północno-wschodniej części doliny. Drugie co do wielkości miasto, Flat, położone jest na południowy zachód od stolicy, w pobliżu Gór Tokal, gdzie znajduje się duża kopalnia srebra. Pozostałe kontynenty Acamara, Tamarack i Asta są na półkuli północnej, i są zamrożone przez cały rok, dzięki czemu nie da się na nich osiedlić.

Układ planetarny Acamar dysponuje dużym pasem asteroid, zwanym Illeudian, gdzie prowadzone są operacje wydobywcze. Stolicą Acamar jest Kalskag, a głównym ośrodkiem handlu jest miasto Flat.

Acamar

Scrap Raiders brathac brathac