Scrap Raiders

Dziennik Breugelmansa 04.07.3068

Nie wiedzieć czemu, IE podziękowało nam za dalszą współpracę. Chociaż wypłacili nam kasę za wcześniejsze zerwanie kontraktu i zabrali nas na Galateę przez łańcuch dowodzenia. A tam kapitan Kloss znalazł nam niemalże od razu nową robotę (a dzień wcześniej siedział pół dnia w jakimś transie w swojej kajucie każąc sobie nie przeszkadzać).

Niejaki Alex Keller ze swoją Devil’s Brigade (mieszaną bandą amatorów archeologii i Mechawojowników) wybiera się na wymazaną z map New Dallas w poszukiwaniu zapomnianej technologii SLDF i mają miejsce w swoim skoczku na jeszcze jednego DropShipa.

Kapitan straszliwie napalił się na tę misję (nieco go rozumiem, bo sam trochę życia spędziłem szukając lostechu). Na spotkaniu z Kellerem opowiadał że SLDF podzieliła się z tamtejszą milicją planetarną zaawansowaną technologią wojskową, bo tamtejszy gubernator był emerytowanym i zasłużonym generałem w SLDF. Dzięki temu milicja wpieprzyła na początku siłom Amarisa podczas przewrotu. Amarisowcy musieli zebrać dwa razy większą flotę aby w końcu opanować New Dallas, a milicję skasowali bombardowaniem orbitalnym. Keller wydawał się zaskoczony skąd nasz kapitan tyle wie. W sumie wszyscy byli. Co ciekawe nie wiedział co poźniej stało się z planetą. Te dane uzupełnił Keller. Podczas Pierwszej Sukcesyjnej, resztki planetarnej milicji pozostałej po SLDF, stawiły taki opór siłom FWLM, ze dowódca Marików użył atomówek by złamać ich opór. Bombardowanie na atomowo, spowodowało odwrócenie procesów terraformacyjnych na planecie i eksodus mieszkańców. Kolejne Sukcesyjne spowodowały że o planecie zapomniano. Keller ma nadzieję odnaleźć tam jakiś zaawansowany lostech GwiezdnoLigowy. Mnie tam pasuje, więc lecimy jak tylko ogarniemy burdel ze sprzętem.

Muszę kiedyś spytać kapitana skąd on tyle wie…

Comments

brathac brathac

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.